У «Дзизі» відкриють фотовиставку «8 мільярдів причин бути вільними»

 

20 лютого у мистецькій галереї «Дзиґа» відкриють виставку «8 мільярдів причин бути вільними». Світлини українських фотографів та фотографок Тараса Бичка, Роксолани Поцюрко, Марти Сирко, Назара Струтинського, Рокси Табаки та Кості Смолянінова можна буде побачити до 8 березня. Вхід вільний для усіх охочих!

Експозиція «8 мільярдів причин бути вільними» є частиною масштабної всеукраїнської кампанії «Різні.Рівні», яку втілюють 5 громадських організацій зі всієї країни (зокрема, Освітній центр з прав людини у Львові) та діджитал креативна аґенція ISD Group. Кампанія «Різні.Рівні» розпочалася у 2020 з Маніфесту Толерантності, пісні «Різні.Рівні», яку спільно виконали Сергій Бабкін, LATEXFAUNA, Аліна Паш, Yuko, Constantine та інші — загалом 15 українських зірок. Головна мета і пісні, і кампанії — донести українцям та українкам важливу думку: ми всі рівні, незалежно від ґендерної ідентичності та сексуальної орієнтації.

«Сотні людей вийшли на вулиці М’янми та підіймають три пальці вгору як символ супротиву військовому перевороту. Чилійський активіст Густаво Гатіка вимагає справедливості: він повністю втратив зір через поліцейські постріли під час протестів у 2019. У Полтаві знову перекрили дорогу з вимогою знизити комунальні тарифи. У Білорусі протести проти президента Лукашенка тривають більше 6 місяців...Це тільки деякі з новин, які можна зустріти зараз на інформаційних сайтах. Кожної хвилин хтось у світі надає голосу чомусь важливому. Нас є 8 мільярдів, а, отже, 8 мільярдів причин почати говорити про важливе» — коментує ідею виставки директорка з розвитку Освітного центру з прав людини у Львові Дарина Заржицька.

...Улітку 2020 року Освітній центр з прав людини у Львові на підтримку цієї кампанії організував конкурс каверів на Маніфест Толерантності «Різні. Рівні». Загалом на конкурс надійшло десять оригінальних каверів і відео. Географічно ми охопили всю Україну: є заявки з Києва, Львова, Харкова, Одеси, Запоріжжя та Вінниці. Жоден кавер не схожий на інший — ані стилістично, ані за настроєм. Усі конкурсанти та конкурсантки підійшли до переспіву і його візуалізації дуже творчо, а переможцями стали Bozhyk Duoпіаністка Юлія та скрипаль Олександр Божики.

...Команда Центру настільки надихнулася слова маніфесту, що в лютому 2021 року у колаборації з брендом HORONDI випустиларюкзаки із цитатою «Потрібні, як серферу хвилі», яку в Маніфесті Толерантності виконує група LATEXFAUNA. А для того, щоб унаочнити слова «Ми різні та рівні, а значить у нас є 8 000 000 000 причин бути вільними», було вирішено запросити до співпраці українських фотографів та фотографок, аби через їхні об’єктиви показати різноманіття, свободу, толерантність та інакшість нашого світу.

Відтак, з 20 лютого до 8 березня 2021 року у Львові в арт-центрі «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35) триватиме експозиція «8 мільярдів причин бути вільними». Тарас Бичко, Роксолана Поцюрко, Марта Сирко, Назар Струтинський, Рокса Табака та Костя Смолянінов представлять на виставці свої візії прийняття різноманіття, свободи бути собою, краси кожної особистості. Виставка стане простором, де можна побачити світ очима художників та художниць, а також знайти відповідь на питання: «Якою є моя особиста причина бути вільним/вільною?». Вхід — вільний для усіх охочих!

Кампанія «Різні.Рівні» втілюється за підтримки Національного Демократичного Інституту та урядів Великої Британії, Швеції та Канади.