У Львові обговорили карантинну ситуацію і права людини

 

Відбулась дискусія «Епідемія порушень і права людини», повідомляє Espreso.TV.

Трансляція відбулася на сторінках Освітнього центру з прав людини у Львові та Центру громадянських свобод.

Участь в обговоренні взяли заступник мера Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, координатор проєкту «Київський Діалог» у Львові Станіслав Безушко, директорка з розвитку Освітнього центру з прав людини у Львові Дарина Заржицька, заступниця директорки Центру «Жіночі Перспективи» Марта Чумало та координаторка проєктів Центру громадянських свобод Любов Галан. Модерував розмову журналіст та правопросвітник Володимир Бєглов.

Головною темою дискусії стало питання чи можна виправдати порушення прав людини на карантині піклуванням про здоров'я громадян і громадянок. Якщо так, то де межі, чи не вийшла влада і правоохоронні органи з берегів, запроваджуючи ті чи ці карантинні обмеження. Йдеться про заборону ходити вулицями у компанії більше ніж двох людей, перебувати у громадських місцях, відвідувати храми, лишати місце ізоляції, відвідувати парки тощо.

Володимир Бєглов зазначив, що саме така дискусія фахівців та фахівчинь потрібна, щоб краще зрозуміти і адекватно реагувати на ті виклики, перед якими постає Україна і весь світ. 

Любов Галан розповідає, що Центр громадянських свобод провів дослідження ситуації з обмеженнями в Україні. Їх не сприйняли позитивно. Це можна пояснити недовірою до влади та відсутністю розуміння загрози коронавірусу. Не останню роль відіграла суперечливість до Конституції. Любов стверджує, що влада часто маніпулювала: перешкоджала роботі активістів і звинувачувала їх в порушенні правил карантину. Переглянути дослідження можна за посиланням. Зазначимо, що проводили його спільно з громадськими організаціями Американська Асоціація Юристів Ініціатива з Верховенства Права (ABA ROLI) в Україні, Харківською правозахисною групою та Платформою прав людини.

Андрій Москаленко розповів, що львів’яни найзразковіше дотримувались вимог влади. Такі дані він має від мобільних операторів, які повідомляли про пересування громадян.  

Спікери наголосили, що з початку карантину не було доброї комунікації між органами самоврядування, владою та громадами. Саме тому люди не розуміли, як поводитись. 

Додамо, що переглянути обговорення можна переглянути за посиланням.