8 мільярдів причин бути вільними: розмова про фотопроєкт

Тривалість відео: 01:03:32

Спікери

 

Ми певні, Тобі вже вдалося побувати на Фотопроєкт «8 мільярдів причин бути вільними» у галереї «Дзиґа»! Ну, принаймні Ти точно плануєш зайти на «Дзиґу» найближчим часом. Виставка триває до 14 березня 2021 року. Вхід вільний для всіх охочих!

Тим часом ми поспілкувалися з фотографами і фотографками, чиї твори представлені у фотопроєкті:

= Костя Смолянінов

= Роксолана Поцюрко

= Рокса Табака

Безумовно, до розмови долучився і куратор Влодко Кауфман!

Кампанія «Різні.Рівні» розпочалася у 2020 з Маніфесту Толерантності, пісні «Різні.Рівні», яку спільно виконали Сергій Бабкін, LATEXFAUNA, Аліна Паш, Yuko, Constantine та інші — загалом 15 українських зірок. Головна мета і пісні, і кампанії — донести українцям та українкам важливу думку: ми всі рівні, незалежно від ґендерної ідентичності та сексуальної орієнтації.

«Сотні людей вийшли на вулиці М’янми та підіймають три пальці вгору як символ супротиву військовому перевороту. Чилійський активіст Густаво Гатіка вимагає справедливості: він повністю втратив зір через поліцейські постріли під час протестів у 2019. У Полтаві знову перекрили дорогу з вимогою знизити комунальні тарифи. У Білорусі протести проти президента Лукашенка тривають більше 6 місяців...Це тільки деякі з новин, які можна зустріти зараз на інформаційних сайтах. Кожної хвилин хтось у світі надає голосу чомусь важливому. Нас є 8 мільярдів, а, отже, 8 мільярдів причин почати говорити про важливе» — коментує ідею виставки директорка з розвитку Освітного центру з прав людини у Львові Дарина Заржицька.

...Улітку 2020 року Освітній центр з прав людини у Львові на підтримку цієї кампанії організував конкурс каверів на Маніфест Толерантності «Різні. Рівні». Загалом на конкурс надійшло десять оригінальних каверів і відео. Географічно ми охопили всю Україну: є заявки з Києва, Львова, Харкова, Одеси, Запоріжжя та Вінниці. Жоден кавер не схожий на інший — ані стилістично, ані за настроєм. Усі конкурсанти та конкурсантки підійшли до переспіву і його візуалізації дуже творчо, а переможцями стали Bozhyk Duo — піаністка Юлія та скрипаль Олександр Божики.

...Команда Центру настільки надихнулася слова маніфесту, що в лютому 2021 року у колаборації з брендом HORONDI випустила рюкзаки із цитатою «Потрібні, як серферу хвилі», яку в Маніфесті Толерантності виконує група LATEXFAUNA. А для того, щоб унаочнити слова «Ми різні та рівні, а значить у нас є 8 000 000 000 причин бути вільними», було вирішено запросити до співпраці українських фотографів та фотографок, аби через їхні об’єктиви показати різноманіття, свободу, толерантність та інакшість нашого світу.

Відтак, з 20 лютого до 14 березня 2021 року у Львові в арт-центрі «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35) триває експозиція «8 мільярдів причин бути вільними». Тарас Бичко, Роксолана Поцюрко, Марта Сирко, Назар Струтинський, Рокса Табака та Костя Смолянінов представляють на виставці свої візії прийняття різноманіття, свободи бути собою, краси кожної особистості. Виставка є простором, де можна побачити світ очима художників та художниць, а також знайти відповідь на питання: «Якою є моя особиста причина бути вільним/вільною?».

Фотопроєкт «8 мільярдів причин бути вільними» відбувається за підтримки Національного демократичного інституту, а також урядів Швеції, Канади і Великої Британії.