Сотні людей вийшли на вулиці М’янми та підіймають три пальці вгору як символ супротиву військовому перевороту. Чилійський активіст Густаво Гатіка вимагає справедливості: він повністю втратив зір через поліцейські постріли під час протестів у 2019. У Полтаві знову перекрили дорогу з вимогою знизити комунальні тарифи. У Білорусі протести проти президента Лукашенка тривають більше 6 місяців...Це тільки деякі з новин, які можна зустріти зараз на інформаційних сайтах. Кожної хвилин хтось у світі надає голосу чомусь важливому. Нас є 8 мільярдів, а, отже, 8 мільярдів приводів почати говорити.
У 2020 році 5 громадських організацій (серед яких — Освітній центр з прав людини у Львові) та діджитал креативна агенція ISD Group об’єдналися навколо ідей толерантності та прийняття. За підтримки Національного Демократичного Інституту та урядів королівств Великої Британії, Швеції та Канади було запущено кампанію Різні.Рівні, щоб донести українцям та українкам важливу думку: ми всі рівні, незалежно від гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації. До кампанії доєдналися також 15 українських зірок, щоб виконати пісню-маніфест толерантності «Різні.Рівні».
Улітку 2020 року Освітній центр з прав людини у Львові на підтримку цієї кампанії організував конкурс каверів на Маніфест Толерантності «Різні. Рівні». Загалом на конкурс надійшло десять оригінальних каверів і відео. Географічно ми охопили всю Україну: є заявки з Києва, Львова, Харкова, Одеси, Запоріжжя та Вінниці. Жоден кавер не схожий на інший — ані стилістично, ані за настроєм. Усі конкурсанти та конкурсантки підійшли до переспіву і його візуалізації дуже творчо, а переможцями стали Bozhyk Duo — піаністка Юлія та скрипаль Олександр Божики.
Команда Центру так надихнулася слова маніфесту, що в лютому 2021 року у колаборації з брендом HORONDI випустила рюкзаки із цитатою «Потрібні, як серферу хвилі». А для того, щоб унаочнити слова «Ми різні та рівні, а значить у нас є вісім мільярдів причин бути вільними», було вирішено запросити до співпраці фотографів та фотографок, аби через їхні об’єктиви показати різноманіття, свободу, толерантність та інакшість цього світу.
І ось, з 20 лютого до 8 березня 2021 року у Львові в арт-центрі «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35) триватиме експозиція «8 мільярдів причин бути вільними». Автор(к)и: Тарас Бичко, Роксолана Поцюрко, Марта Сирко, Назар Струтинський, Рокса Табака та Костя Смолянінов. Вхід — вільний. Виставка стане простором, де можна побачити світ очима художників та художниць, а також знайти відповідь на питання: «Яка моя причина бути вільним/вільною?».